Terapia zajęciowa

Terapia zajęciowa jest działaniem wielokierunkowym opartym na wykorzystaniu tkwiącego w każdym człowieku potencjału rozwojowego mającego źródło w naturalnych siłach witalnych organizmu, niezależnie od stopnia niepełnosprawności.
 
Istotą terapii jest leczenie i usprawnianie za pomocą określonych czynności, zajęć i pracy, które mogą mieć wartość kształcącą, wychowawczą, a także leczniczą. Rozwija umiejętności manualne, pobudza do twórczości, uczy starannego i estetycznego wykonania, poprawia koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczy koncentrację uwagi na danej czynności, uruchamia wyobraźnię, wrażliwość.
 
W naszym Domu terapia zajęciowa odbywa się w specjalnie przygotowanych do tego pracowniach. Nad każdą z nich czuwa terapeuta, który organizuje uczestnikom czas, pokazuje umiejętności pożyteczne w codziennym życiu, zachęca do twórczego wyrażania swojej osobowości.
 
Każdy uczestnik może wybrać atrakcyjny sposób spędzania czasu w jednej z pracowni, gdzie pod opieką terapeuty uczestniczy w ciekawych zajęciach lub po prostu odpoczywa.
 
Ośrodek posiada pracownię artystyczną/manualną, komputerową, kulturalno-oświatową oraz salę aktywności fizycznej. Do dyspozycji uczestników jest również pracownia kulinarna z jadalnią, pomieszczenie wielofunkcyjne, gdzie spotykamy się codziennie oraz pokój wyciszeń.
ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY
TYP C
Brzeska 36 A
21-500 Biała Podlaska
83 341 68 01
kontakt@sdsbialapodlaska.pl
DRUKI DO POBRANIA
POLITYKA PRYWATNOŚCI